5 super tipů, jak pomoci vašemu dítěti usnout

Date:

Uspat dítě rychle, efektivně a bez odmlouvání je výzva pro každou maminku na světě. Ne vždy je to ideální, ale existují způsoby, které proces usínání urychlí. Dokonce, aniž byste museli vařit šálek mléka s medem, nebo jiné podivné odvary.

Pro dítě je ještě důležitější než pro dospělého člověka, aby mělo správně nastaveno biologické hodiny.
Každodenní rituál

Pro dítě je ještě důležitější než pro dospělého člověka, aby mělo správně nastaveno biologické hodiny. To znamená chodit spát ve stejnou dobu a to nejlépe s příběhem a malým rituálem. To však nemusí být jen pohádka nebo ukolébavka na dobrou noc. Ideální je, když nastavíte dítěti rituál, které ho krůček po krůčku vezme až do říše snů. Stanovte si rutinu mytí zoubků s příběhem, uspávání hraček, případně můžete přidat různorodé činnosti, které dítěti naznačí, že se blíží usínání. A to nenásilně a hravě.

Hodina klidu

Třeba si uvědomit, že dětské tělo pracuje přibližně stejně jako to dospělé, jen je mnohem citlivější. Proto na rychlejší usínání dětí platí, vyvaruje-li se před spaním námaze, honění, aktivitě, která ho rozruší. Rovněž byste měli stanovit hodinu před spaním bez televizoru či tabletu, ale například s knížkou v ruce, při mluvení nebo poslechu hudby.

Jděte příkladem

Portrait of a little baby peacefully sleeping in its crib with a favourite toy

Není nic vhodnějšího, pokud o uklidnění před spánkem nejen mluvíte, ale si ho projdete spolu s dítětem. Mluvíme například o praxi správného dýchání, meditaci, uklidnění, relaxaci. Zkuste tyto činnosti spolu s dítětem. Ono bude rádo, že to táhnete spolu s ním a uklidnění mysli pomůže usnout i vám. Ačkoli o něco později.

Žádné honění do postele a křik. Vhodnější cesta je forma objetí, laskavosti a pěkného slova. Skvělé je si zhodnotit den a říct si, co hezkého jste zažili. Laskavé objetí před spaním je nesmírně důležité. Dítě se cítí šťastné a to zvyšuje pravděpodobnost, že bude klidné a bude lépe usne.

Pozor na čokoládu

Mnoho rodičů po večeři dopřeje dětem dezert v podobě čokolády. Čokoláda určitě není špatná, ale večer je na ni špatná doba. Obsahuje totiž kofein. I jeho minimální množství může mít na usínání dítěte negativní vliv. Čokoládu je proto vhodné volit jako sladkou odměnu po obědě. A večer bude dítě usínat sladší.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Správa mateřských škol: Moderní řešení s využitím informačního systému

Správa mateřských škol nikdy nebyla jednodušší. Díky moderním technologiím,...

Poznejte kvality, které mají značkové helmy, brýle a chrániče pro cyklistiku 

Naše bezpečnost by měla být při cyklistice stejně důležitá,...

Čištění auta aneb kolik stojí detailing interiéru?

Počet motorových vozidel na českých silnicích neustále stoupá, což...

Jak správně vybrat společnost, která poskytuje půjčky pro seniory?

Lidé ve středním věku ve většině případů nemají problémy...