TIPY, JAK ROZČESET KUDRNATÉ VLASY

Date:

Rozmotat kudrnaté vlasy může být náročná práce. Jak z krásných přirozených kadeří vytěžit maximum? Problém je v tom, že kadeře se mohou v krátké době změnit z výrazných, hedvábných a pružných na matnou rozcuchanou hřívu. Dalším důležitým faktorem, který je třeba vzít v úvahu při učení, jak rozčesávat kudrnaté vlasy, je skutečnost, že jsou mnohem jemnější než rovné vlasy. Správné česání je nezbytné, abychom se vyhnuli poškození vlasů.

  1. Použijme správný hřeben

Ať už si kudrny rozmotáváme, když jsou vlasy suché nebo mokré, jedna věc je mimořádně důležitá: použít hřeben se širokými zuby nebo kartáč určený speciálně pro tento úkol. Díky tomu je česání vlasů mnohem méně bolestivé a efektnější.

  1. Nanesme kondicionér

Pokud chceme, aby se naše kudrnaté vlasy lehčí a bez lámání rozmotaly, předem nanesme kondicionér. Nejlépe funguje do hloubky vyživující kondicionér nebo maska, kterou naneseme na mokré vlasy. Případně můžeme použít olej, sérum nebo sprej pro rozčesávání suchých vlasů.

  1. Od konečků a postupujte směrem nahoru

Když vlasy ošetříme kondicionérem, můžeme začít rozčesáváním od konečků a postupujeme směrem vzhůru ke kořínkům, a ne naopak. Pomáhá to předcházet lámání a zabraňuje to tvorbě shluků a uzlů.

  1. Vlasy opláchněme a jemně osušme

Když jsou vlasy zcela rozčesané, opláchněme je vodou a jemně vyždímejte do ručníku z mikrovlákna. Mikrovlákno je k vlasům mnohem šetrnější než tradiční bavlněné ručníky, neboť minimalizuje tření a tahání, které vede k poškození a zamotání vlasů. Navíc pomáhá při tvorbě kadeří.

Dnes už existuje tolik zábavných věcí, které můžete dělat se svými vlasy. Můžete si je dát do rozkošných francouzských copánků, vytáhnout do rozcuchaného drdolu, nebo… Čti dál

  1. Přidejte vlhkost

Ještě když jsou naše vlasy vlhké, je čas dodat kudrlinám tolik potřebné vlhkosti, abychom se vyhnuli zamotání. Výborně fungují rozprašovatelné kondicionéry určené pro kudrnaté vlasy.

Beautiful model
  1. Uzamkněme vlhkost vlasovým olejem

Posledním krokem naneseme olej na vlasy. Typ, který používáme, bychom měli zvolit podle toho, jak porézní jsou naše vlasy. Abychom uzamkli veškerou vlhkost na svém místě a vytvořili ty nejkrásnější kudrny, vlasy rozdělme do sekcí a na každou sekci naneste olej samostatně. Dobře funguje také bambucké máslo či kokosový krém.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Správa mateřských škol: Moderní řešení s využitím informačního systému

Správa mateřských škol nikdy nebyla jednodušší. Díky moderním technologiím,...

Poznejte kvality, které mají značkové helmy, brýle a chrániče pro cyklistiku 

Naše bezpečnost by měla být při cyklistice stejně důležitá,...

Čištění auta aneb kolik stojí detailing interiéru?

Počet motorových vozidel na českých silnicích neustále stoupá, což...

Jak správně vybrat společnost, která poskytuje půjčky pro seniory?

Lidé ve středním věku ve většině případů nemají problémy...