DOPŘEJTE PLETI ALOE VERA!

Date:

Aloe vera je obecně známa svým všestranným využitím. Ať už navštívíte obchod s potravinami nebo kosmetický salon, s aloe vera se můžete setkat v různých formách – od šťávy a nápojů přes doplňky stravy až po sádle, přípravky na čištění pleti či opalovací krémy.

Co je aloe vera a proč je tak oblíbená?

Přestože rod aloe zahrnuje více než 550 druhů sukulentních rostlin, pod aloe se v dnešní době myslí zejména aloe vera, což je vědecký název specifické tropické sukulentní rostliny, která pochází z Arabského poloostrova, kde se vyskytovala již tisíce let. Aloe vera je díky svému širokému využití známá také jako „pravá“ aloe. Lidé tuto rostlinu již po staletí pěstují pro její krásu, ale zejména pro její blahodárné účinky.

aloe vera
https://www.shutterstock.com
Ze své podstaty dokáže aloe přežít velké vedra jen s minimem vody, jelikož samotná rostlina umí uložit velký objem vody ve formě gelu ve středové části každého listu. Listy se drtí, melou nebo lisují pro uvolnění gelu, který se filtruje a zpracovává do různých forem, které se pak používají při výrobě potravin nebo kosmetických produktů.

Péče o pleť

Aloe vera je známá svými hydratačními a uklidňujícími vlastnostmi. Při aplikaci na pleť dokáže aloe zmírnit drobné popáleniny a podráždění tím, že pokožku zvlhčuje a promašťuje. V současnosti je aloe vera běžnou složkou krémů, tělových mlék, čistících přípravků, mýdel, šamponů, mastí a jiných kosmetických produktů, jakož i výrobků osobní péče.

Některé z benefitů aplikace aloe vera v rámci péče o pleť:

Může pomoci redukovat a předcházet podráždění pokožky

Aloe vera je velmi jemnou složkou, která má také přirozené antimikrobiální vlastnosti. Její používání při redukci a prevenci mírných až středně silných podráždění pokožky v kombinaci s tradičními léky proti akné může být skvělou volbou pro lidi s citlivou pokožkou.

Zvlhčuje celé tělo

Výhodou používání aloe vera je, že obsahuje spoustu vody, takže je to skvělá složka, která se používá v pleťových přípravcích pro suchou a svědivou pokožku. Udržuje pokožku hydratovanou a hladkou.

Chladí a hydratuje pokožku

Předpokládejme, že už jste zažili mírné spálení po opalování, zda popálení při vaření nebo při používání kulmy či žehličky na vlasy. První věc, kterou chcete udělat, je na postižené místo aplikovat něco chladného. Gel z aloe může pomoci vytvořit lepší bariéru a zároveň hydratovat a chladit kůži. Gel z aloe skladovaný v chladničce poskytne po aplikaci extra chladivý pocit.

Je to skvělá přísada do „domácích“ masek

sliced aloe vera on white isolated background.

Díky své lehké a všestranné struktuře můžete gel z aloe vera kromě hydratačních obličejových masek, které dokážou uklidnit podráždění, použít i v podomácku vyrobených maskách na vlasy. Aloe vera je plná antioxidačních vitamínů A, C a E, enzymů a minerálů, které jsou prospěšné pro podporu zdraví pokožky.

Působí uklidňujícím dojmem na pleť na tváři

Pleťové masky mohou pomoci obnovit vyprahlou pleť a dodat jí pocit svěžesti. Necháte-li si ošetřit obličej gelem z aloe, vaše pokožka bude jemnější, hladší a se zářivým leskem.

Hydratuje namáhané vlasy

Zejména během letních měsíců bývají vlasy o něco sušší. Aloe je skvělou složkou, kterou můžete použít na vlasy. Hledejte produkty, které obsahují vyhlazující a hydratační složky jako aloe vera. Osvěží pokožku hlavy i vlasy.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Správa mateřských škol: Moderní řešení s využitím informačního systému

Správa mateřských škol nikdy nebyla jednodušší. Díky moderním technologiím,...

Poznejte kvality, které mají značkové helmy, brýle a chrániče pro cyklistiku 

Naše bezpečnost by měla být při cyklistice stejně důležitá,...

Čištění auta aneb kolik stojí detailing interiéru?

Počet motorových vozidel na českých silnicích neustále stoupá, což...

Jak správně vybrat společnost, která poskytuje půjčky pro seniory?

Lidé ve středním věku ve většině případů nemají problémy...