6 TIPŮ, JAK UŠETŘIT NA ENERGIÍCH

Date:

Obáváte se stoupajících cen za energie? Jak snížit účty za plyn a elektřinu a ušetřit vzácné peníze?

Jelikož ceny za energie stále stoupají, není špatné naučit se šetřit energii v domácnosti doma. Když do rutiny začleníme několik jednoduchých tipů pro úsporu energie, dokážeme ušetřit docela pěkné peníze.

Vyzkoušejte tyto tipy jak ušetřit:

Vyměňte žárovky

Jedním z lehkých způsobů, jak ušetřit, je vyměnit všechny žárovky v bytě či v domě za efektivní LED žárovky nebo inteligentní osvětlení, které můžeme ovládat také z telefonu.

LED žárovky spotřebují jen zlomek elektřiny v porovnání s normálními žárovkami. Většina LED spotřebovává nejméně o 75 procent méně energie, což ušetří obrovské množství financí.

Nechávejme techniku ​​v pohotovostním režimu

Naučme se vypínat spotřebiče, když je nepoužíváme. Nenechávejme je v pohotovostním režimu. Samozřejmě, některé spotřebiče, jako například chladnička nebo mraznička, musí být neustále zapnuty, ale mnoho zařízení nemusí být. Televizor, reproduktory, mixéry, monitory spotřebovávají energii, která se nazývá „fantomová zátěž“. Je to způsob, jakým se energie neviditelně odčerpává, aniž by o tom uživatelé nutně věděli.

Nepřeplňujme rychlovarnou konvici

Čas na čaj či kávu? Nenaplňujme konvici až po okraj. Vaření většího množství vody, než je třeba pokaždé, znamená peníze utracené zbytečně.

Přikrývejme hrnce při vaření

Používání poklic není vůbec zbytečné. Jídlo se uvaří rychleji a pod pokličkou se dovaří i po vypnutí plynu či elektřiny. Naučit se pracovat se zbytkovým teplem je výbornou cestou k úsporám.

Mohlo by vás zajímat

South-West CHP, Combined heat and power system, Saint Petersburg, Russia. Thermal power station

TIPY A TRIKY
5 TOP TIPŮ, JAK UŠETŘÍTE PŘI NAKUPOVÁNÍ
Nikdy není dost triků, jak ušetřit. V aktuálním nelehkém období je uvítá každá hospodyňka. Mnohé se v obchodech orientujeme podle slev a akcií, ovšem někdy koupíme…
Vyměňte sprchovou hlavici

Čtyři z pěti (81 procent) si myslí, že při sprchování se spotřebuje méně vody než při koupeli. Jenže to záleží na hlavici. Masážní sprcha může spotřebovat o 50 litrů vody víc, než se vejde do vany. Řešením je výměna hlavice. Moderní sprchové hlavice využívají technologii omezující proud až 40 procent spotřeby vody při sprchování pod normálním tlakem.

Nezakrývejme ani neblokujme radiátory

Když chceme zvětšit prostor v obýváku, je lákavé přisunout pohovku nebo křeslo k radiátoru. Odolejme však tomuto nutkání. Cokoli umístěné nad radiátorem nebo vedle něj bude blokovat proudění vzduchu, což způsobí, že bude vyzařovat méně tepla a bude to stát ještě více peněz.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Správa mateřských škol: Moderní řešení s využitím informačního systému

Správa mateřských škol nikdy nebyla jednodušší. Díky moderním technologiím,...

Poznejte kvality, které mají značkové helmy, brýle a chrániče pro cyklistiku 

Naše bezpečnost by měla být při cyklistice stejně důležitá,...

Čištění auta aneb kolik stojí detailing interiéru?

Počet motorových vozidel na českých silnicích neustále stoupá, což...

Jak správně vybrat společnost, která poskytuje půjčky pro seniory?

Lidé ve středním věku ve většině případů nemají problémy...