JARNÍ BRUSNICOVÝ DETOX

Date:

I vy máte pocit, že byste už s sebou měli něco dělat a že vaše tělo by potřebovalo přísun nové jarní energie? A možná i nějaké to kilo dolů? V tom případě bude nejlépe začít na tom cíleně pracovat. Co byste například řekli na jarní brusinkovou detoxikaci? Touto kúrou odlehčíme játra od jedů, spalování tuků se dostává do normálu a postupně se optimalizuje i činnost jater. Každá složka v použitých šťávach má specifickou funkci. Organické kyseliny a bioaktivní látky v brusinkové šťávě aktivují detoxikaci jater, velké množství vitamínu C v pomerančové a citrónové šťávě ničí volné radikály a směs koření (skořice, zázvor, muškátový ořech) zvyšuje schopnost organismu spalovat tuky.

♥ Dva až tři dny před očistou jíme lehkostravitelnou bezmasou stravu, čerstvou i dušenou zeleninu, ovoce, celozrnnou rýži, těstoviny. Vynecháme zpracované potraviny, mléko a mléčné výrobky, kofein, nikotin a alkohol.

♥ Večer před nastartováním očisty si můžeme (ale nemusíme) provést výplach střev s heřmánkovým záparem vychladlým na teplotu těla, nebo vypijeme pročišťující bylinný čaj či přírodní minerální vody s vysokým obsahem hořčíku (magnézie), nebo sníme pár fíků či švestek, které fungují jako projímadla.

♥ Denně vypijeme minimálně dva litry čisté vody a neslazené čaje z vybraných léčivých bylinek, jako je například kopřiva, heřmánek, sléz, šípky, myší ocas.

♥ Během kúry šťávy, nebo v tomto případě brusinkový koktejl, pomalu popíjíme.

♥ Pravidelně cvičme (nejlépe jóga, pilates). Pohybem podpoříme práci jater i střev, a tak se rychleji zbavíme usazených nečistot.

♥ Nikdy kúru neukončujme náhle, začínáme jíst postupně. Prvním jídlem může být například jablko, potom zeleninový salát nebo nezapražená zeleninová polévka. Další tři až čtyři dny po kúře jíme jen velmi lehká jídla.

Příprava brusinkového koktejlu

Smícháme 2,5 dl 100% brusinkové šťávy s 0,5 litru vody a zahřejeme do maximálně 45° C (pozor, nepřekročme tuto teplotu, abychom nezničili tepelně labilní složky šťávy, jako jsou enzymy a vitamín C). Přidáme půl čajové lžičky skořice, čtvrť lžičky zázvoru a na špičku nože nastrouhaného muškátového ořechu (toho můžeme dát i méně) a necháme 15 minut vyluhovat. Potom koření scedíme a po vychladnutí k brusinkové šťávě s vodou přimícháme 2,5 dl čerstvé pomerančové a 0,5 dl citrónové šťávy.

Průběh dvoudenní kúry

První den:

A small white bowl full fresh cranberries on a white textured surface.

♥ Hned po probuzení vypijeme 2,5 dl koktejlu, do kterého jsme zamíchali dvě lžičky čerstvě umletých lněných semínek.

♥ O hodinu později vypijeme 2,5 dl čisté vody.
♥ Následujících 12 hodin pijeme střídavě každou hodinu sklenici vody nebo brusinkový koktejl.

♥ Před spaním znovu vypijeme 2,5 dl brusinkového koktejlu, do kterého jsme zamíchali dvě lžičky čerstvě umletých lněných semínek.

Popularita dýně obyčejné, jinak známé jako cukety neustále stoupá. Není se čemu divit. Lze ji všestranně využít v kuchyni a ještě má i příznivý účinek na náš… Čti dál
Druhý den

Ve stejných časových intervalech jako první den, střídavě pijeme brusinkový koktejl a vodu. K obědu místo koktejlu sníme zeleninový vývar s brokolicí.

Při přechodu na normální stravu do jídelníčku řadíme tzv. zeštíhlující potraviny a koření, které podpoří játra při spalování tuků. Mezi tyto patří skořice, muškátový ořech, lněná semínka, zelí, brokolice, probiotický neplnotučný jogurt.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Správa mateřských škol: Moderní řešení s využitím informačního systému

Správa mateřských škol nikdy nebyla jednodušší. Díky moderním technologiím,...

Poznejte kvality, které mají značkové helmy, brýle a chrániče pro cyklistiku 

Naše bezpečnost by měla být při cyklistice stejně důležitá,...

Čištění auta aneb kolik stojí detailing interiéru?

Počet motorových vozidel na českých silnicích neustále stoupá, což...

Jak správně vybrat společnost, která poskytuje půjčky pro seniory?

Lidé ve středním věku ve většině případů nemají problémy...