SVĚTOVÝ DEN ZEMĚ

Date:

V měsíci dubnu a speciálně u příležitosti zítřejšího Dne Země se zaměřuje větší pozornost na ekologické a udržitelné aktivity jednotlivců a společnosti, které mají přispět ke snížení globálního oteplování a zmírnění klimatických změn. „Udržitelnost a ochrana životního prostředí je jednou z nejvyšších priorit pro globálního pojistitele, jakým je Allianz. I v Allianz – Slovenské pojišťovně se soustřeďujeme nejen na rozvoj digitalizace a bezpapírové komunikace, kterou šetříme zdroje, ale iniciujeme a aktivně se zapojujeme do více ekologických aktivit. Skupina našich zaměstnanců dokonce vytvořila samostatný ekologický tým, který mnohé aktivity zastřešuje,“ přibližuje viceprezident resortu provozu Allianz Robert Altfahrt-Riedler.

Digitalizací šetříme stromy

Allianz – Slovenská pojišťovna jako člen skupiny Allianz se postupně mění na digitální pojišťovnu, když aktuálně s téměř polovinou svých klientů (45,6 %) komunikuje výlučně elektronicky. U nových klientů je to celých 100% komunikace, která probíhá digitálně. Klienti Allianz tak ušetřili miliony listů papíru v podobě návrhů pojistných smluv či předpisů pojištění, které by jinak obdržely poštou, na pobočce nebo u svého obchodníka. Odpovědným ekologickým přístupem tak zachránili v přepočtu 1 197 stromů, což představuje přibližně 3 hektary průměrného slovenského lesa. A tento počet každým dnem roste. V rámci kompenzace spotřeby papíru jsme zároveň součástí projektu Stromy pro život, kde se dodavatel kancelářského papíru pro naši společnost zavazuje vysadit jeden strom za každých 50 objednaných balíků papíru.

Zelená energie a recyklace

Ve všech budovách využívá Allianz zelenou energii, tedy energii výlučně z obnovitelných zdrojů, která má v porovnání s běžnou energií téměř nulový emisní faktor. Na všech pracovištích Allianz jsou umístěny nádoby na separovaný sběr papíru, plastů a skla. Sbíraný papírový odpad je navíc skartován a ekologicky recyklován certifikovaným procesem. Také veškerý elektroodpad v budovách Allianz je separován a následně ekologicky recyklován. „Minerální vody v plastových obalech jsme nahradili skleněnými džbány na vodu z vodovodu, jelikož testování vzorků potvrdilo kvalitu pitné vody na všech našich provozech. Našim zaměstnancům jsme poskytli praktické Keepcupy, které používají namísto plastových sklenic na firemních akcích či setkáních v našich prostorách. Recyklovatelné jsou také kávové kapsle v kávostrojích, které máme nainstalované v našich budovách,“ doplňuje mluvčí Allianz Lucia Strnad Muthová. Na střeše budovy na ústředí v Bratislavě se nachází tvz. hmyzí hotel, který slouží jako útočiště pro drobný hmyz a včely. Vytvořili ho zaměstnanci Allianz.

Farmer spraying his crops using a drone

Pomáháme flexibilně

Allianz pravidelně, podle potřeby pořádá sbírky šatstva a potřeb pro nouzné, sbírky IT zařízení i sbírky potravin. Zaměstnanci Allianz se rovněž pravidelně zapojují do dobrovolnické akce Naše město, do projektu výsadby stromků v rámci Slovenska a dalších ekologických a společensky zodpovědných aktivit.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Správa mateřských škol: Moderní řešení s využitím informačního systému

Správa mateřských škol nikdy nebyla jednodušší. Díky moderním technologiím,...

Poznejte kvality, které mají značkové helmy, brýle a chrániče pro cyklistiku 

Naše bezpečnost by měla být při cyklistice stejně důležitá,...

Čištění auta aneb kolik stojí detailing interiéru?

Počet motorových vozidel na českých silnicích neustále stoupá, což...

Jak správně vybrat společnost, která poskytuje půjčky pro seniory?

Lidé ve středním věku ve většině případů nemají problémy...