Plazmová svářečka: Zařízení pro svařování i dělení materiálů

Date:

Plazmová svářečka bývá využívána zejména pro svou schopnost efektivně a precizně dělit různé materiály. Na trhu jsou však dostupné i plazmové zdroje, které jsou vhodné i pro sváření. Využít je tak lze různě dle aktuální potřeby.

Plazmová svářečka

Plazmová svářečka často kombinuje různé technologie a je tak opravdu univerzální. Řezání plazmou je oblíbené, zejména pro kovové materiály. Řezací stroj si poradí s vodivými i nevodivými materiály. Standardně je vhodná pro materiály o tloušťce do 18 milimetrů, ovšem zvládne i silnější materiály, dochází však ke snížení kvality řezu. Pokud však hledáte tu nejlepší metodu pro dělení tenkých a středně tlustých materiálů, řezání plazmou je v porovnání s ostatními metodami bezkonkurenční.

Plasmová svářečka

Plasmová svářečka využívá moderní technologie a nabízí tak špičkové výsledky při řezání materiálů. Velkou výhodou je vysoká rychlost řezání, přičemž kvalita řezu zůstává vysoká. Při řezání plazmou dochází k menším tepelným deformacím materiálu. Řezat můžete v podstatě jakýkoliv elektricky vodivý materiál. Vyplatí se investovat do kvalitních zdrojů a hořáků, životnost elektrody a dalších součástek je vyšší, s čímž souvisí také nízké provozní náklady. Pokročilejší plazmové řezačky jsou navíc perfektně vybaveny a nemusíte tak pořizovat nic dalšího.

Kombinovaný zdroj

Pokud hledáte zařízení, se kterým budete moci svařovat i řezat materiály, neváhejte investovat do kombinovaných zdrojů. Jde o svářecí zdroj, který disponuje stejnosměrným i střídavým výstupem, přičemž je kombinovaný s plazmovou řezačkou. S jediným zařízením tak můžete svařovat různými metodami a v případě potřeby využít dělení plazmou. Vystačíte si tak pouze s jedním strojem, bez nutnosti investovat do několika různých.

Volba univerzálního zdroje je jednoduše skvělá. Nabídne vám mnoho možností, ze kterých můžete vybírat dle aktuální potřeby.

Previous articleŽluté kameny
- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Žluté kameny

Kameny mají různé odstíny a barvy a mezi nimi...

JAK VYZRÁT NA STRIE A CELULITIDU?

S přicházejícím jarem, přibývající frekvencí slunečných dní a zkracujícími...

VITAMINOVÁ KIWI MASKA NA PLEŤ

Máme-li pocit, že naše pleť je jako bez života...

DOPŘEJTE PLETI ALOE VERA!

Aloe vera je obecně známa svým všestranným využitím. Ať...