Plazmová svářečka: Zařízení pro svařování i dělení materiálů

Date:

Plazmová svářečka bývá využívána zejména pro svou schopnost efektivně a precizně dělit různé materiály. Na trhu jsou však dostupné i plazmové zdroje, které jsou vhodné i pro sváření. Využít je tak lze různě dle aktuální potřeby.

Plazmová svářečka

Plazmová svářečka často kombinuje různé technologie a je tak opravdu univerzální. Řezání plazmou je oblíbené, zejména pro kovové materiály. Řezací stroj si poradí s vodivými i nevodivými materiály. Standardně je vhodná pro materiály o tloušťce do 18 milimetrů, ovšem zvládne i silnější materiály, dochází však ke snížení kvality řezu. Pokud však hledáte tu nejlepší metodu pro dělení tenkých a středně tlustých materiálů, řezání plazmou je v porovnání s ostatními metodami bezkonkurenční.

Plasmová svářečka

Plasmová svářečka využívá moderní technologie a nabízí tak špičkové výsledky při řezání materiálů. Velkou výhodou je vysoká rychlost řezání, přičemž kvalita řezu zůstává vysoká. Při řezání plazmou dochází k menším tepelným deformacím materiálu. Řezat můžete v podstatě jakýkoliv elektricky vodivý materiál. Vyplatí se investovat do kvalitních zdrojů a hořáků, životnost elektrody a dalších součástek je vyšší, s čímž souvisí také nízké provozní náklady. Pokročilejší plazmové řezačky jsou navíc perfektně vybaveny a nemusíte tak pořizovat nic dalšího.

Kombinovaný zdroj

Pokud hledáte zařízení, se kterým budete moci svařovat i řezat materiály, neváhejte investovat do kombinovaných zdrojů. Jde o svářecí zdroj, který disponuje stejnosměrným i střídavým výstupem, přičemž je kombinovaný s plazmovou řezačkou. S jediným zařízením tak můžete svařovat různými metodami a v případě potřeby využít dělení plazmou. Vystačíte si tak pouze s jedním strojem, bez nutnosti investovat do několika různých.

Volba univerzálního zdroje je jednoduše skvělá. Nabídne vám mnoho možností, ze kterých můžete vybírat dle aktuální potřeby.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Správa mateřských škol: Moderní řešení s využitím informačního systému

Správa mateřských škol nikdy nebyla jednodušší. Díky moderním technologiím,...

Poznejte kvality, které mají značkové helmy, brýle a chrániče pro cyklistiku 

Naše bezpečnost by měla být při cyklistice stejně důležitá,...

Čištění auta aneb kolik stojí detailing interiéru?

Počet motorových vozidel na českých silnicích neustále stoupá, což...

Jak správně vybrat společnost, která poskytuje půjčky pro seniory?

Lidé ve středním věku ve většině případů nemají problémy...